Vítejte!

Tyto stránky jsou určené pro všechny přátele a nadšence psího plemene anglických kokršpanělů. Doufáme, že pro Vás budou nejen inspirací, ale i oddechem od každodenního stereotypu. Protože přiznejme si, že s kokrem se člověk rozhodně nikdy nenudí a zažije spoustu krásných okamžiků.

 

 Jak to všechno začalo...

Už od dětství jsem milovala veškeré zvířectvo, psi nevyjímaje. Nicméně mé chovatelské zkušenosti se odvíjely od chovu křečků, rybiček a želv.
Pejska jsme nikdy neměli a až teprve manžel, který kdysi měl dlouhosrstého jezevčíka mi vnukl myšlenku pořídit si pejska.
Oba jsme se shodli na tom, že plemeno číslo 1 je pro nás anglický kokršpaněl. Ty jejich oči, kterým se nedá odolat..

Manžel zamýšlel provést výběr štěněte tajně, avšak neodolal a ukázal mi fotky tehdy 2 měsíční zlaté kokřice.
Hned při prvním pohledu jsem oba věděli, že jsme ztraceni a musí být naše!

A tak se z nás 19.11. 2007 stali psí chovatelé, když  jsme si přivezli domů 4 měsíční fenku Annyline.
Pochází z chovatelské stanice Brakemon p. Radmily Popkové (
www.brakemon.cz).

Tento zlatý poklad na nás zbyl z vrhu jako poslední, ale jak se říká "to nejlepší nakonec"!
Rázem se nám změnil život od základu, zvykli jsme si na sebe všichni velmi rychle a už druhou noc s náma spala v posteli, pravda výchovné to příliš není, ale tomu malému zlatému klubíčku nešlo odolat. Dá se říct, že si nás doslova omotala kolem prstu. A tak i přesto, že se z nevinného štěňátka začal pomalu klubat pěkný ďábel a nenápadně nám začal ničit celý byt, nám to nevadilo.. A nikdy jsme ani na chvíli nezalitovali, že jsme si ji vzali do rodiny.

Eninka v sobě nezapře lovecké pudy, miluje procházky, vodu, sníh,,,venku má tolik energie! Prošmejdí každý keř, každý kout, žádného kosa nebo vránu nenechá na pokoji. Velice rychle se naučila plavat a sotva někde zahlédne vodu, hned do ní musí vletět a řádit. K našemu úžasu se začala potápět pro hozené klacky nebo kameny. Začali jsme s ní jezdit na výlety a i přesto, že žijeme ve městě, snažíme se jí každou volnou chvíli dopřát pohyb ve volné přírodě.

Další novou zkušeností pro nás byly výstavy psů. Hned první výstava nás nesmírně nadchla a začali jsme je s radostí objíždět, ale bohužel to samé se nedá říct o Enie..
Každá soutěž totiž obnáší předchozí stříhání, koupání, fénování a samozřejmě i trénování běhu v kruhu a výstavní postoj. První výstavy jsme sbírali úspěchy, ale postupně se Enie začala už před nástupem do kruhu klepat a v běhu se rovnou zasekla a ani oblíbené piškoty ji nedonutili k pohybu.

Proto jsme se s lítostí rozhodli se soutěžemi skončit a soustředili jsme se na založení chovatelské stanice. Nejde nám o rozjetí velké stanice,
chceme vychovat jednu zdravou generaci jako pokračovaní rodu... A pokud některý z potomků bude mít vlohy pro výstavy a bude úspěšný, budeme velmi rádi!

Ale ani to není tak jednoduché, žádost o přidělení názvu chovatelské stanice, potřebné vyšetření kyčlí fenky, uchovnění...
Několik večerů jsme strávili u internetu hledáním vhodného "ženicha". Výběr byl velmi těžký, museli jsme zvážit mnoho aspektů od povahy psa, po jeho zdravotní stav. Nicméně jednoho vítěze máme! Vybrali jsme Claramanda High Flyer (Tomas) od p. Studeníka (
www.blackpetrs.com). Držte nám palce ať vše dobře dopadne, o všem novém Vás budeme prostřednictvím těchto stránek informovat. 

 


Kontakt

Chovatelská stanice Wagnerflower

Filip a Lenka Wágnerovi
Podroužkova 1662/27
Ostrava - Poruba
708 00


+420 721 590 448


 

Annyline Brakemon

nar. 28.6.2007

otec: Victoria's Yeti Made in Austria

matka: Kashtanka Brakemon


 

Úspěšné výstavy:

12.1.2008 NVP Olomouc, třída dorost: Velmi nadějná

12.4.2008 NVP Ostrava, třída mladých: V1 CAJC

10.1.2009 NVP Olomouc, mezitřída: V2 Res. CAC

4.4.2009 NVP Ostrava, mezitřída: V1 CAC